Ograniczona widoczność

Ograniczona widoczność

Ograniczona widoczność motocykli i rowerzystów.

Na skrzyżowaniu każdy kierowca ogląda się w prawo i w lewo aby upewnić się że może bezpiecznie przejechać. Jednak mózg jest zdolny „wyciąć” z obrazu skrzyżowania nadjeżdżający motocykl lub rower który widziały oczy kierowcy. Im mniejszy pojazd tym większe prawdopodobieństwo że wzrok go ominie. Przeoczenie w obserwacji można nazwać brakiem należytej ostrożności, jednak może się to zdarzyć nawet bezpiecznym i defensywnym kierowcom. Taki błąd można nazwać ludzką ułomnością uwarunkowaną biologicznie. Tki oo stąd biorą się te wymów niezauważeniu rowerzysty lub motocykla. Ograniczona widoczność jest szerokim zagadnieniem przyczyniającym się do powstawania wypadków drogowych.

Trudności z dostrzeżeniem motocyklistów i rowerzystów mogą występować w najmniej oczekiwanym momencie.

Im szybciej poruszasz głową, tym większe skoki wykonują twoje oczy i tym krótsze są przerwy, podczas których mózg przetwarza obraz. Zdarzają się sytuacje kiedy patrzymy na obiekt i go nie widzimy, jakby w ogóle go tam nie było. Dodatkowo kierowcy mają tendencję do pomijania wzrokiem skrajnych okolic przedniej szyby. Ich widzenie jest ograniczone przez ramę drzwi (słupek A) co jeszcze poszerza martwy punkt widzenia. Ograniczona widoczność wynika nie tylko z niekorzystnych warunków pogodowych ale i martwego pola oraz ułomności narządu wzroku.

Polski Event promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. W trosce o zdrowie najmłodszych uczestników ruchu firma udostępnia na imprezy masowe i szkolenia mobilne miasteczko drogowe. Podczas zajęć wykorzystujących Mobilne Miasteczko Komunikacyjne można trenować w bezpiecznych warunkach wiele sytuacji drogowych m.in. przechodzenie przez przejście dla pieszych, poruszanie się rowerem w ruchu drogowym, przejazd przez skrzyżowania, przejście lub przejazd przez przejazd kolejowy, tramwajowy i wiele innych. Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego służy do ćwiczeń kształtujących prawidłową postawę uczestników ruchu. Miasteczko rowerowe może być wykorzystane do realizacji konkursu na bezpiecznego rowerzystę. Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego można rozstawić w dowolnym miejscu na utwardzonym terenie. Powierzchnia atrakcji ma wymiar 40 x 30 m z możliwością zwężania oraz poszerzania skrzyżowań i dróg. Polski Event zachęca do szerzenia i rozwijania idei bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci i młodzieży dlatego oferuje wynajem symulatorów i atrakcji motoryzacyjnych.